معرفی کشور دومینیکا

مطالب مرتبط

دومینیکا جزیره ای ست کوچک و زیبا با مساحت 780 کیلومتر مربع و جمعیت 74 هزار نفر. این کشور در دریای کارائیب واقع است و همراه با سایر جزایر دیگر آن منطقه در زمره کشورهای مشترک المنافع با بریتانیا محسوب می شوند. به لحاظ جغرافیایی، دومینیکا سواحل رویایی ویژه ای دارد و اقلیمش همچون سنگاپور و مالزی استوایی ست، یعنی جنگل های گرمسیری و ساحل های شنی سپید یکی از جاذبه های گردشگری این کشور شمرده می شود.

بواسطه همین ویژگی ها دومینیکا یک کانون اقتصادی هم قلمداد می شود و سیاست های دولت تسهیلات معافیت مالیاتی 20 ساله را وضع کرده است. واحد پول این کشور دلار کارائیب شرقی نام دارد. بواسطه اقلیم حاره ای دمای این جزیره همواره بین 18 تا 24 درجه است و معتدل و بهاری ست.

به لحاظ امنیت می توان گفت که دومینیکا از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و ثبات سیاسی و اقتصادی قابل توجهی همواره داشته است. به همین خاطر، سرمایه گذاران خارجی این کشور را بهشت خودشان می دانند چرا که بواسطه نظام دموکراسی پارلمانی این کشور سیاست های اقتصاد منعطفی در خصوص سرمایه گذاران خارجی وضع می شود. اقتصاد دومینیکا وابستگی کاملی به گردشگری و کشاورزی دارد از این رو سرمایه گذاری خارجی یکی از ارکان توسعه این حیطه های اقتصادی اش است.

به همین خاطر دومینیکا برای جذب سرمایه گذاری خارجی به این سیاست روی آورده است که در ازای سرمایه گذاری در پروژه های دولتی به سرمایه گذاران تابعیت اهدا کند. در دومینیکا زبان رسمی انگلیسی ست با این حال زبان های محلی نیز و همچنین فرانسوی نیز صحبت می شود.

اشتراک گذاری مطلب